top of page

Хлебзавод у Kyiv Art Fair 2019.

«Інвентаризація» ставить на меті структурувати втілені проекти методом інвентаризації предметів, що так чи інакше залишаються на складі. Ці склади виступають в ролі сховища-колекції. Частина з предметів, що там зберігаються слугують матеріалом для нових проектів, частина з часом руйнується, але так чи інакше вони є артефактами, які показують певний період життя об’єднання.


Художники: Єгор Анцигін, Ганна Ануфрієва, Євгеній Валюк, Настя Діденко, Уте Кільтер, Спартак Хачанов, Олег Харч, Євген Штейн.

1 травня о 19:00 у Хлєбзаводі відбулося відкриття виставки «Хроніки неоголошеної (гібридної) війни. Або Ватна бухгалтерія» Олега Харча.

Книга художника є текстовим колажем достатньо різних елементів. Це окремі глави, що були занотовані в різний час. На паперах, які використовувалися в бухгалтерській, іншій документації, та міліметрового паперу з підтвердженим фактом їхнього виготовлення в 80- 90-их роках двадцятого століття за часів СРСР.
Дослідження — це завжди процес тривалий та кропіткий. В день сьогоднішній все дуже спресоване в часовому вимірові до крайнощів. Тому на допомогу прийшов Інтернет. Він надав можливість вивчати різні аспекти із життя людей на планеті Земля. Тож, сидячі біля монітора, землянин цілковито може осягнути ті теми, до яких ніби й немає жодного стосунку. Доволі буденний клік і ось вже тема воєнна. Йому здається що й це явище набуло інших якихось химерних аспектів. Гібридні війни. Неоголошені війни. Це нова реальність, і вона потрапляє до екрана власника планшету, набуваючи присмак віртуальності.
Хоча можна пройти певну реальну військову операцію. А згодом почати ті ж самі віртуальні події висвітлювати як книжку, написану в одиничному екземплярі. Скопіювати, а потім виставити та показати світові. Чи побачить вона світ, це вже наступне питання. Як він відреагує — то вже третє. Знайомтесь тут. Україна 2013- 2015 рік. Майдан. Поїздки на Схід України. Спроба мого волонтерства. Неоголошена війна. Вона забрала вже одинадцять тисяч життів. Тридцять тисяч поранених і скалічених. Мільйони біженців. А вона (Війна) й по сьогодні немає жодного визначення через гібридні методи її ведення.

"Конверсія хліба".
Євгеній Валюк, Євген Штейн, Ганна Ануфрієва, Настя Діденко та Спартак Хачанов.


3 19 по 31 березня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходила виставка «Конверсія хліба» від об’єднання «Хлєбзавод».

Ідея проекту полягає в дослідженні інцидентів використання хліба як зброї та/або в якості важелю для підкорення народів. Лабораторією для дослідження художники обрали частину потужностей колишнього Цеху №2 Хлібокомбінату №2 – насамперед тому, що часи існування цього підприємства збігаються з чи не найболючішими моментами історії українського народу. Хліб в даному проекті розглядається як надзвичайно важливий ресурс, а чи не є Україна одним з найбільших світових родовищ цього ресурсу?
Візуальна частина проекту складається з колажів, інсталяції, відеозаписів та об’єктів, розміщених в просторі галереї. Автори спробували помислити виставку без живопису як художнього інструменту. Це дослідження має піксельно висвітлити історію подільської промислової зони; експоновані роботи в групах та окремо відображають певні моменти існування Хлібокомбінату і його частин. Сьогодні приміщення хлібзаводу є прихистком для художників, які входять до однойменного об’єднання та продовжують його історію.
14 грудня о 19:00 у Хлєбзаводі відбулося відкриття виставки Hlebzawod Аrt Prize.
Шорт-лист було відібрано з більш ніж 58 заявок, в кращих традиціях українського непотизму, найсправедливішим і найнезаангажованішим журі у всесвіті. Відбір було проведено за кармічним принципом. Пріоритет, можливо, було надано художникам, які найкраще до нас відносилися.

Проведення конкурсу було спрямоване на виявлення та нагородження, (орденами) «найліпших друзів Хлєбзаводу».

У шорт-лист номінантів Hlebzawod Аrt Prize увійшли: Михайло Алексеєнко, Олег Харч (Харченко), Ганна Ануфрієва, Ольга Бобошко, Кирило Бондаренко, Євгеній Валюк, Настя Діденко, Олександр Притуло, Таїсія Мельник,  В’ячеслав Кузьмич, Євген Штейн, Ілля Чулочніков, Спартак Хачанов, Віталій Святець, Іван Гробко, Єгор Анцигін та група «Атілла та друзі». 
Запрошений гість – Уте Кільтер.

 

«Церебральне опалення» Євгенія Валюка в галереї Singulart.

Чи варто щось сказати про рівень та якість держпослуг?
  
На виставці експонувалися, просторові об’єкти з циклу «П’ять обігрівачів», та роботи на папері: схеми виживання у приміщенні без опалення. Це своєрідний засіб пізнання, що дає можливість глядачам поміркувати над деякими питаннями, наприклад, основами виживання у сквоті. Об’єкти є мистецькою рефлексією ситуації, яка з року в рік циклічно повторює сама себе. В обігрівачах Євгенія Валюка можна побачити відбиток нашого часу: стрімкого, технологічного, проте зі своїми вадами. Дійсно, хто з нас не стикався з «церебральним опаленням»?
Квартирник хз де - це неймовірна виставка, яка позбавлена структури, теми і концепції.

Учасники: Аня Ануфрієва, Ольга Бобошко, Настя Діденко, Ольга Заремба, Євгеній Валюк, Слава Кузьмич, Ілля Чулочніков, Віталій Святець, Євген Штейн та Баят.

Об'єднання не молодих, але безперспективних художників приречених на успіх, бургундське і паризьких манекенниць.

В очікуванні тотальної розкупки робіт, з виставки, колекціонерами з усього світу, відбудеться акція «Міняю картину на пляшку» (Комплект з закускою вітається). Це рефлексія на квартирники минулого століття, із спрощеною процедурою розігрування картин.

Частина експозиції витягнута із «завалів хлібзаводу».

Буде представлено інсталяцію, абстрактні полотна, відео мистецтво, скульптуру, та графіку
«Обережно, наступна зупинка – Холми».
Черговий проект об'єднання Хлєбзавод (ХЗ), що має ще раз звернути увагу на досить не нову, але актуальну проблему забудови паркових та зон відпочинку. 

Учасники: Євгеній Валюк, Настя Діденко, Ілля Чулочніков, Євген Штейн. 
Здійсненню проекту сприяли: Баят, Анна Ануфрієва, Спартак Хачанов та Слава Кузьмич. 

Зникають ті місця, які дуже важко було уявити «жертвами» забудовників. Такою можливою «жертвою» ХЗ обрали славнозвісні Холми на горі Щековиця між Лук'янівською та Нижньоюрківською. Місце легендарне, що дарує можливість відпочинку на природі багатьом поколінням людей, що мають відношення до мистецтва, і не тільки.

Сам проект-інтервенція являє собою зупинку громадського транспорту з розкладом руху та урною. Своїм виглядом він має нагадувати відпочиваючим, що навіть тут, замість зеленої зони, все може бути закатано асфальтом.
 Презентація мікстейпу Bayata - "Gook", а також було створено інсталяцію "Будиночок Гука".
Учасники: Євгеній Валюк, Настя Діденко та Спартак Хачанов.
.
Коли немає можливості влаштувати виступ, і просто чекаєш запрошення, і в один момент розумієш що єдиний варіант це стрітдіджеінг.

Bayat буде грати, як старі так і нові DJ-мікси створені під впливом атмосфери хлібзавод
 «Infantilismus»
Учасники проекту: Євген Штейн, Спартак Хачанов, Євгеній Валюк, Настя Діденко, Олександр Антонюк та Анна Ануфрієва.

 Цим проектом поставлено питання, перш за все самим собі, а чи не загрався я в дитинство і яка роль гри в моїй "зрілій" творчості?
Проект складається з реді-мейд та кінетичних об'єктів, фотографій та відео документацій, інсталяцій та арт-об'єктів в основі, яких залишки дитячих іграшок які збиралися без певної мети, протягом п'яти років. В результаті чого накопичена маса предметів змусила авторів поставити собі питання, а чи адекватний я, будучи дорослою людиною колекціонувати сміття. Побачивши в ньому певну естетику.Особливою частиною виставки є фотографія роботи Олександра Голубенка "Кімната No 12", яка є документацією того як все розпочиналось. 
О 9-тій починається музикальна частина від Баят Баята.
 
 «Рухоме нерухоме»
 
 Участики проекту: Євгеній Валюк, Настя Діденко, Євген Штейн. Куратор Єгор Анцигін,

«Рухоме нерухоме» – це перший проект творчого об’єднання «Хлєбзавод». Цим проектом втілено ідеї, що народжувалися під час неформального спілкування учасників. Суть процесу можна висловити фразою: «А уяви собі якщо...» Ключовим моментом є те, що ніхто з учасників не втручався в процес творчості іншого фактично, проте мало місце підглядання та запозичення.

На виставці будуть представлені: абстрактні полотна, скульптури, відео та кінетичні об’єкти. 
 

«Хліб перформативний від мучного Джо и тучної Клавдії».

Занурюватися у невід'ємну структуру висіву вислову коловоротом промовець огортає слухача своїми намірами, втіленням, собою. останній у свою чергу відреанімовано відреагував, змінивши положення дії - сенс виспівує. ситуація здійсненого наміру знайшла своїх слухачів у часовому просторі - відрізку..

Автор проекту - Анна Ануфрієва
Здійсненню проекту сприяли - Євгеній Валюк та Анастасія Діденко.

bottom of page